Executive MBA I Ημερίδα: Environmental, Social, Governance (ESG) Ι 13 Μαρτίου 2024 Ι Ώρα 18:30 Ι OTE Academy

Το Executive MBA του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με τον όμιλο του ΟΤΕ και την Nestle διοργανώνουν για τους/ις φοιτητές/τριες, απόφοιτους/ες, καθηγητές/τριες και φίλους/ες του Προγράμματος μία ημερίδα με θέμα τους τρείς βασικούς τομείς που επηρεάζουν ολοένα και περισσότερο την «αξία» κάθε εταιρείας: την προστασία του Περιβάλλοντος, την προσφορά της προς την Κοινωνία, και την Εταιρική Διακυβέρνηση που η ίδια εφαρμόζει (σύστημα αρχών και πρακτικών). Environmental, Social & Governance- ESG.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 13 Μαρτίου στις 18:30 στο OTE Academy και για τη συμμετοχή σας είναι απαραίτητη η εγγραφή σας στην παρακάτω φόρμα:

Τίτλος Ημερίδας
«
ESG: Οδηγός για ένα Νέο Επιχειρηματικό Οικοσύστημα ή μια ακόμα Μόδα στο Χώρο της Διοίκησης Επιχειρήσεων;».

Ομιλητές

Φοίβη Κουντούρη, Καθηγήτρια Οικονομικής Θεωρίας και Πολιτικής , Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Ντέπη Τζιμέα, Executive Director Εταιρικής Επικοινωνίας & Βιώσιμης Ανάπτυξης Ομίλου ΟΤΕ

Βασίλειος Αδαμίδης, Human Resources & Business Services Director Nestle Greece / Cyprus / Albania