Η COSCO υποδέχθηκε φοιτητές του του Executive MBA του Πανεπιστημίου William and Mary των ΗΠΑ μαζί με φοιτητές του Executive MBA του ΟΠΑ

Oι φοιτητές του W&M μαζί με φοιτητές του Executive MBA του ΟΠΑ επισκέφθηκαν τις εγκαταστάσεις της COSCO στο Λιμάνι του Πειραιά. Αφού εισήλθαν στο λιμάνι μέσα από την Προβλήτα 2, όπου τους υποδέχθηκαν οι κ.κ. Τάσος Βαμβακίδης, Commercial Director της COSCO, και ο κος Παναγιώτης Ζερεφός, CFO της Piraeus Container Terminal S.A. οι οποίοι πραγματοποίησαν ξενάγηση με λεωφορείο στις εγκαταστάσεις της COSCO. Στη συνέχεια οι επισκέπτες και οι οικοδεσπότες τους μετέβησαν σε αίθουσα συνεδριάσεων όπου πραγματοποιήθηκε παρουσίαση για την επένδυση της COSCO στο λιμάνι του Πειραιά, και τη χρήση ψηφιακών τεχνολογιών για την διαχείριση του λιμανιού, το οποίο είναι η σημαντικότερη νότια πύλη της Ευρώπης και ένα από τα μεγαλύτερα και πιο σύγχρονα Ευρωπαϊκά λιμάνια.