O Υπουργός Παιδείας κος Πιερρακάκης υποδέχθηκε φοιτητές του του Executive MBA του Πανεπιστημίου William and Mary των ΗΠΑ μαζί με φοιτητές του Executive MBA του ΟΠΑ

Ο Υπουργός Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού κος Πιερρακάκης υποδέχθηκε τους φιλοξενούμενους φοιτητές του Executive MBA του William & Mary, τον Καθηγητή του W&M κ. Rajiv Kohli, καθώς και τον Πρύτανη του ΟΠΑ, Καθηγητή Δημήτρη Μπουραντώνη, και τον Αντιπρύτανη Διεθνούς Συνεργασίας και Ανάπτυξης Καθηγητή κο Βασίλη Παπαδάκη. Οι φοιτητές του αμερικάνικου Πανεπιστημίου μαζί με φοιτητές του Executive MBA του ΟΠΑ είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν με τον κο Πιερρακάκη θέματα που άπτονται του ψηφιακού μετασχηματισμού της χώρας. Ο Υπουργός αναφέρθηκε στο έργο του στο Υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης, αλλά και στο όραμά του για το Υπουργείο Παιδείας, ανέλυσε τη στρατηγική για την υλοποίηση του οράματος και συζήτησε με τους φοιτητές και των δύο ιδρυμάτων απαντώντας σε ερωτήσεις τους.