O OTE φιλοξένησε τους φοιτητές του Executive MBA του William and Mary των ΗΠΑ, μαζί με φοιτητές του Executive MBA του ΟΠΑ

Οι φοιτητές του W&M μαζί με φοιτητές του Executive MBA του ΟΠΑ, συναντήθηκαν με τον Διευθύνοντα Σύμβουλο κο Michael Tsamaz και τα μέλη της ανώτατης διοίκησης του OTE Group of Companies (HTO). Είχαν την ευκαιρία να ακούσουν από τον ίδιο τον κο Τσαμάζ και την ανώτατη διοικητική ομάδα του COSMOTE το πρόγραμμα μετασχηματισμού του Οργανισμού κατά την τελευταία δεκαετία. Οι φοιτητές είχαν πραγματοποιήσει σχετική προεργασία διαβάζοντας για τον μετασχηματισμό αυτό σε σχετικό case study του Harvard Business School. Αναλύθηκαν οι προκλήσεις που αντιμετώπισε ο οργανισμός, και το όραμα του οργανισμού για το μέλλον.
Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών ευχαριστεί θερμά τον κο Τσαμάζ και την ομάδα ανώτατης διοίκησης του ΟΤΕ, όχι μόνο για τη θερμή υποδοχή και τον χρόνο που διέθεσαν στους φοιτητές των δύο ιδρυμάτων, αλλά και για την ειλικρινή και σε βάθος συζήτηση των προκλήσεων που αντιμετώπισε η μεγαλύτερη εταιρεία τεχνολογίας της χώρας. Οι φιλοξενούμενοι φοιτητές αναγνώρισαν ότι επρόκειτο για ένα πολύτιμο μάθημα οραματικής ηγεσίας.