Η COSCO υποδέχθηκε τους φοιτητές του Executive MBA του William and Mary University των ΗΠΑ μαζί με φοιτητές του Executive MBA του ΟΠΑ

Ο κύριος Παναγιώτης Ζερεφός, Οικονομικός Διευθυντής και ο κύριος Τάσος Βαμβακίδης, Εμπορικός Διευθυντής της Piraeus Container Terminal S.A - China Ocean Shipping Company, Limited – COSCO υποδέχθηκαν τους φοιτητές των δύο ιδρυμάτων, μετά από ξενάγηση που τους έγινε στους χώρους του Terminal.

Τα δύο στελέχη παρουσίασαν το όραμα της COSCO για την ανάπτυξη του λιμανιού του Πειραιά σε ένα από τα μεγαλύτερα λιμάνια της ΕΕ, καθώς και τις προοπτικές του. Παράλληλα, απάντησαν σε ερωτήσεις των φοιτητών.

To Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών ευχαριστεί θερμά την COSCO και τα στελέχη της, για τη θερμή υποδοχή και τον χρόνο που διέθεσαν στους φοιτητές των δύο ιδρυμάτων.