Η Viva Wallet υποδέχθηκε τους φοιτητές του Executive MBA του Πανεπιστημίου William and Mary οι οποίοι φιλοξενούνται από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Οι φοιτητές του W&M ενός από τα πιο ιστορικά Πανεπιστήμια των ΗΠΑ φιλοξενούμενοι του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, επισκέφθηκαν τις κεντρικές εγκαταστάσεις της Viva Wallet στο Μαρούσι, μαζί με φοιτητές του Executive MBA του ΟΠΑ. Εκεί είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν παρουσιάσεις από τον συνιδρυτή και CIO κ. Μάκη Αντύπα και τον κ. Γιάννη Λάριο, VP Strategy & Business Development στη Viva Wallet. Κατά τη διάρκεια των παρουσιάσεων οι φοιτητές έμαθαν για την εξελικτική πορεία της Viva Wallet, τις δυσκολίες που η εταιρία υπερέβη για να καταστεί αυτή τη στιγμή το πρώτο Eλληνικό Unicorn, καθώς και τις επιλογές στρατηγικής που οδήγησαν στο παρόν.

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών ευχαριστεί θερμά την Viva Wallet για την υποδοχή και τις εξαιρετικές παρουσιάσεις που κατέδειξαν τον δυναμισμό τόσο της ίδιας της εταιρείας όσο και του ελληνικού οικοσυστήματος νεοφυών επιχειρήσεων.