Οι διδάσκοντες στο Executive MBA του ΟΠΑ καθηγητές Μπουραντάς και Παπαδάκης ομιλητές στην Στην 10η Διημερίδα + Έκθεση ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΥΓΕΙΑΣ;

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η 10η Διημερίδα και 'Έκθεση “ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΥΓΕΙΑΣ”, που διοργάνωσε για 10η συνεχή χρονιά η εταιρεία ΧΑΡΑΜΗ Α.Ε, το Σάββατο 2 και την Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2019 στο Μέγαρο Διεθνές Συνεδριακό Κέντρο Αθηνών. Στη Διημερίδα συμμετείχαν 6.840 επαγγελματίες Υγείας από όλη την Ελλάδα (φαρμακοποιοί και γιατροί), αλλά και στελέχη Επιχειρήσεων, καθηγητές Φαρμακευτικής, Ιατρικής, Διοίκησης, Οικονομικών της Υγείας, απασχολούμενοι σε φορείς Υγείας, εκπρόσωποι Συλλόγων Ασθενών και φοιτητές.

Management-Marketing

Η μεγάλη προσέλευση φαρμακοποιών στο Σεμινάριο “Management της Ομάδας Φαρμακείου”, το οποίο είχε ως επίκεντρο τους σύγχρονους τρόπους διαχείρισης της επικοινωνίας και των οικονομικών του Ελληνικού Φαρμακείου, αλλά και την αντιμετώπιση των προκλήσεων της νέας εποχής, ανέδειξε την μεγάλη ανάγκη που έχουν οι επαγγελματίες φαρμακοποιοί για επιχειρηματική επιμόρφωση. Ειδικοί επιστήμονες, μεταξύ άλλων ο καθηγητής Στρατηγικής Διοίκησης στο ΟΠΑ κ. Βασίλης Παπαδάκης, και ο καθηγητής Management, κ. Δημήτρης Μπουραντάς, αναφέρθηκαν στους τρόπους ανάδειξης του φαρμακοποιού σε Στρατηγικό Ηγέτη, στις Επιχειρησιακές Στρατηγικές και το Μέλλον του Φαρμακείου, αλλά και στα εργαλεία που έχει στα χέρια του ο φαρμακοποιός για πιο αποτελεσματική επικοινωνία.